СТОЛТЕНБЕРГ ОЧЕКУВА ПРОТОКОЛОТ ЗА НАТО ДА БИДЕ РАТИФИКУВАН ВО ПОЧЕТОКОТ НА СЛЕДНАТА ГОДИНА
Foto

СТОЛТЕНБЕРГ ОЧЕКУВА ПРОТОКОЛОТ ЗА НАТО ДА БИДЕ РАТИФИКУВАН ВО ПОЧЕТОКОТ НА СЛЕДНАТА ГОДИНА

Очекувам процесот на ратификација на членството на Македонија во Алијансата да биде завршен во почетокот на следната година и тогаш да стане членка порача генералниот Секретар на НАТО Јенс Столтенберг во БриселТој денеска во Брисел одржа прес конференција пред министерскиот состанок на 29 земји-членки.

0 Коментари

Остави коментари