Србинот Никола Јокиќ со трипл дабл донесе победа за Денвер во Мајами
Foto

Србинот Никола Јокиќ со трипл дабл донесе победа за Денвер во Мајами

Никола Јокиќ со 29 поени, 10 асистенции и 11 скока, и кош постигнат во последните секунди, беше најзаслужен за победата на Деневр на гостувањето кај Мајами.

Резултати на натпреварите од НБА-лигата одиграни ноќта вторник кон среда:

Кливленд – Индијана 115:123
Филаделфија – Вашингтон 132:115
Мајами – Денвер 99:103
Торонто – Атланта 104:101
Оклахома сити – Минесота 117:119
Феникс – Сакраменто 115:111
Голден Стејт – Њујорк 122:95
ЛА клиперс – Шарлот 128:109.

0 Коментари

Остави коментари