Србија по 12. пат до трофејот во Светската лига во ватерполо
Foto

Србија по 12. пат до трофејот во Светската лига во ватерполо

Репрезентацијата на Србија обезбеди настап на Олимписките игри во Токио следната година, откако попладнево ја освои Светската лига. Српските ватерполисти во финалето во Белград ја совладаа Хрватска со 12:11. За Србија ова е 12. трофеј во Светската лига. Во мечот за третото место Австралија беше поуспешна од Шпанија со 11:10.

0 Коментари

Остави коментари