СП2022: Комплетирани осминафиналните парови

Со завршното коло во групите Г и Х комплетирани се осумте осминафинални парови на Светското првенство во Катар. 

Распоред на одигрување на натпреварите од осминафиналето: 

Сабота, 3 декември: 

16.00 Холандија – САД (Калифа Интернешнл) 

20.00 Аргентина – Австралија (Ахмад бин Али) 

недела, 4. декември: 

16.00 Франција – Полска (Ал Тумама) 

20.00 Англија – Сенегал (Ал Бајт) 

понеделник, 5. декември: 

16.00 Јапонија – Хрватска (Ал Џануб) 

20.00 Бразил – Јужна Кореја (974) 

вторник, 6. декември: 

16.00 Мароко – Шпанија (Едјукејшн Сити) 

20.00 Португалија – Швајцарија (Лусаил). 

Четвртфиналето е на програмата на 9 и 10 декември, по што следуваат полифиуналните дуели, на 13 и 14 декември. 

Натпреварот за третото место ќе се игра 17 декември од 17 часот на стадионот „Калифа Интернешнл, додека финалето е на 18 декември во Лусаил од 16 часот.