Сончево со утринска магла по одделни котлини
Foto

Сончево со утринска магла по одделни котлини

Времето денеска ќе биде сончево со слаба утринска магла по одделни котлини. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од -1 до =7 степени, а максималната ќе се движи од 20 до 26 степени Целзиусови.

Во Скопје ќе биде сончево со слаба утринска магла. Минималната температура ќе се спушти до 3, а максималната температура ќе биде до 21 степен.

 

0 Коментари

Остави коментари