Сончево со утринска магла по котлините
Foto

Сончево со утринска магла по котлините

Времето денеска ќе биде сончево со слаб јужен ветер и со услови за појава на магла по одделни котлини и речни долини во утринските часови. Максималните температури ќе бидат во интервал од 15 до 20 степени.

Во Скопје и околината наутро со слаба магла, а преку денот сончево со слаб јужен ветер. Максималната температура ќе достигне до 17 степени.

Утре и во понеделник ќе преовладува стабилно време, со појава на магла и ниска облачност по одделни котлини и речни долини во утринските часови. Врнежи од дожд проследени со засилен јужен ветер се очекуваат во вторник.

0 Коментари

Остави коментари