Сончево со умерена облачност, попладне локална нестабилност со појава на пороен дожд
Foto

Сончево со умерена облачност, попладне локална нестабилност со појава на пороен дожд

Времето во земјава ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Во попладневните часови ќе има локална нестабилност со појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер, претежно во западните делови.

Утринсакта температура ќе се движи од 10 до 19 степени,  а дневната температура ќе се движи од 22 до 33 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне ќе има локална нестабилност со појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Утринската температура ќе достигне до 17 степени, а дневната темпеатура до 331степени

В четврток ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд. Од петок времето ќе биде стабилно и суво со умерен до засилен ветер од северен правец.

 

0 Коментари

Остави коментари