Сончево со слаб северен ветер, температурата до 35 степени
Foto

Сончево со слаб северен ветер, температурата до 35 степени

Времето денеска ќе биде сончево сo слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 8 до 18 степени, а дневната температура од 24 до 35 степени. УВ индексот ќе изнесув 8.

Во Скопје и околината сончево време со утринска температура до 14 степени, а дневна температура до 33 степени.

0 Коментари

Остави коментари