Сончево со мала локална облачност и утринска магла по одделни котлини

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, со појава на магла или ниска облачност по одделни котлини во утринските часови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Максималните температури ќе бидат во интервал од 11 до 16 степени.

Во Скопје претпладне магливо, а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Максималната температура ќе достигне до 11 степени.

Во текот на оваа седмица ќе се задржи претежно стабилно време со појава на магла по одделни котлини со променлив интензитет. Утре ќе има зголемена облачност и услови за локален слаб дожд.