Сончево со локална облачност, температурата до 35 степени
Foto

Сончево со локална облачност, температурата до 35 степени

Времето денеска наутро ќе биде свежо, а преку денот сончево со мала локална облачност, претежно во планинските региони. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер кој во пределот од кумановско до штипско краткотрајно ќе засилува.

Дневните температури ќе се движат од 26 до 35 степени. УВ индексот ќе изнесува 6.

Во Скопје времето ќе биде претежно сончево со слаб до умерен северен ветер, со максимална температура до 32 степени.

Во наредните денови следува период на значително топло време за овој период од годината, а кон крајот на работната недела ќе се зголемат условите за појава на нестабилност и пороен дожд проследен со засилен ветер.

0 Коментари

Остави коментари