Сончево и топло време

Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност, информираат од УХМР.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен и западен правец, кој долж Повардарието на места ќе засилува.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец.