Сончево и топло, со јужен ветер и локални врнежи од дожд
Foto

Сончево и топло, со јужен ветер и локални врнежи од дожд

Времето во државава ќе биде сончево со доумерена облачност и топло со слаб доумерен јужен ветер. Попладне облачноста ќе се зголеми, а кон крајот на денот во западните делови ќе има локални врнежи од дожд.

Температурата во утринските часови ќе се движи од 6 до 14 степени Целзиусови, а дневната од 18 до 29 степени.

Во Скопје слино време со температура до 28 степени.

0 Коментари

Остави коментари