Славевски: Владата предводена од СДСМ и ДУИ ја прокоцка шансата во економијата

ВМРО-ДПМНЕ ја поздрави владината најава дека власта ќе се сврти кон економијата годинава, но најголемата опозциската партија смета дека во никој случај нема гаранции дека најавите за економски бум ќе се остварат.