Силно невреме со дожд и ветер го зафати Скопје
Foto

Силно невреме со дожд и ветер го зафати Скопје

Силно невреме со поројни дождови попладнево го зафати скопскиот регион.

Отежнат е сообраќајот и на автопатот Тетово - Скопје, а возилата се движеа со 40 километри на час. Тоа создаде колони и делумно го закочи сообраќајот. Инаку, невремето проследено со врнежи зафати и други градови во дражавата.

Според метеролозите, ваквата временска нестабилност ќе се задржи до крајот на идната недела. Во Скопје нема пријавено поголемни штети од невремето. 

0 Коментари

Остави коментари