Силно невреме со дожд и град во Струмица

Силно невреме, проследено со врнежи од дожд и град, вечерва ја зафати Струмица.

Пороен дожд проследен со врнежи од град предизвикаа поплави по улиците на пониските делови од градот.

Екипи на „Комуналец“ и на Противпожарната единица интервенираат на терен, а засега нема информации за поголеми штети.