Силен земјотрес во Грција ја стресе и Македонија
Foto

Силен земјотрес во Грција ја стресе и Македонија

Силен земјотрес го погоди грчкиот град Лариса денеска во 11 часот и 16 минути по македонско време. 

Информациите се дека земјотресот бил со јачина од 6,9 степени по Рихтер, на длабочина од 2 километри, а со епицентар на 24 километри од Лариса.

Земјотресот беше почувствуван и во нашата земја, но со послаб интензитет. Особено го почувствуваа граѓаните кои живеат во повисоките згради.

Очекуваме подетални информации.

Foto

0 Коментари

Остави коментари