Што сака да постигне еврокомесарот со притискањето на Македонија да постигне договор со Бугарија?
Foto

Што сака да постигне еврокомесарот со притискањето на Македонија да постигне договор со Бугарија?

Заканата на Вархеји за одвојување на пакетот Албанија-Македонија се стопи после ставовите на земјите членки и високи претставници на Унијата. Што сака да постигне еврокомесарот со притискањето на Македонија да постигне договор со Бугарија? Опозицијата ги интензивира протестите, повторно го блокира Собранието, се актуелизира 27. април. Зошто се радикализира атмосферата? Пендаровски ретерираше за „Крвавиот четврток“, која е позадината на контроверзните ставови на претседателот?

Анализата на владата и опозицијата Сеад Ризвановиќ ја правеше со новинарите Александар Чомовски и Горан Момировски.

0 Коментари

Остави коментари