Шилегов повторно ќе се кандидира за градоначалник на Скопје

На претстојните локални избори планирам повторно да се кандидирам за градоначалник на Скопје и очекувам да победам, истакна денеска градоначалникот на градот, Петре Шилегов во одговор на новинарско прашање околу негова нова кандидатура.

„Останувам на истата позиција и пред започнување на шпекулациите, впрочем утре ќе се расчистат тие шпекулации и ќе видите дека не станува збор за градоначалник“, потенцира Шилегов во врска со шпекулациите дека СДСМ и ДУИ договориле заеднички кандидат за градоначалник на главиот град.