Шестмина повредени при престрелка на концерт во САД
Foto

Шестмина повредени при престрелка на концерт во САД

Најмалку шест лица се повредени во престрелка за време на концерт во Јуџин, Орегон. Ова го соопшти градската полиција преку Твитер.

Синоќа на паркингот пред објектот каде се одржувал локален концерт дошло до инциденти со огнено оружје.

Полицијата и служби за итна помош пристигнале на местото на настанот. Пет жртви биле веднаш транспортирани во локалната болница. Подоцна нивниот број се зголеми на шест.

Мотивите за инцидентот засега не се познати.

0 Коментари

Остави коментари