Шеќеринска: Охрид се соочува со губење на статусот во Унеско
Foto

Шеќеринска: Охрид се соочува со губење на статусот во Унеско

Охриѓани памтат кој го доведе Охрид и охридско во опасност, паметат дека кога можевме да го изгубиме статусот на Унеско, молчеа и Мицкоски и Дурловски рече денеска од Охрид, носителката на изборната единица 5, Радмила Шеќеринска.

0 Коментари

Остави коментари