Шампионот Голден Стејт подобар на гостувањето кај Портланд
Foto

Шампионот Голден Стејт подобар на гостувањето кај Портланд

Актуелниот првак во НБА лигата, тимот на Голден Стејт ноќеска беше поуспешен од Портланд на гостински терен.

Најзаслужен за триумфот на „воините“ беше Клеј Томпсон со 32 поени.

Резултати на натпреварите во НБА лигата играни ноќта меѓу сабота и недела:

Њу Орлеанс – Хјустон 104:108

Вашингтон – Шарлот 130:126

Атланта – Кливленд 111:108

Мемфис – Бостон 103:112

Јута – Њујорк 129:97

Феникс – Денвер 118:122

Портланд – Голден Стејт 105:115

ЛА клиперс – Сан Антонио 111:122.

Пласман во Западната конференција: Денвер со биланс 23-11 (победи-порази), Голден Стејт со 24-13, Оклахома 22-12, ЛА клиперс 21-15, Хјустон 20-15, Портланд 20-16, ЛА лејкерс 20-16,…

На Истокот прв е Милвоки со биланс 25-10, следува Торонто со 26-11, а по нив, Индијана 24-12, Филаделфија 23-13, Бостон 21-14.

0 Коментари

Остави коментари