Селекторот Раул Гонзалез го објави списокот на ракометари за Мундијалот во Германија и Данска
Foto

Селекторот Раул Гонзалез го објави списокот на ракометари за Мундијалот во Германија и Данска

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Раул Гонзалез го објави списокот на ракометари за претстојното Светско првенство 2019 во Германија и Данска.

На списокот на селекторот се најдоа:

Борко Ристовски
Никола Митревски
Златко Даскалоски
Дејан Манасков
Гоце Георгиевски
Мартин Поповски
Филип Лазаров
Филип Талески
Мартин Серафимов
Велко Маркоски
Кирил Лазаров
Горан Крстевски
Стојанче Стоилов
Жарко Пешевски
Филип Кузмановски
Марио Танкоски
Филип Чурлевски
Милан Лазаревски.

Репрезентацијата на Македонија првиот натпревар на Мундијалот ќе го одигра в петок (11 јануари) против селекцијата на Јапонија со почеток во 15:30 часот.

0 Коментари

Остави коментари