Селекторот Игор Ангеловски го објави списокот на фудбалери за натпреварите против Полска и Австрија
Foto

Селекторот Игор Ангеловски го објави списокот на фудбалери за натпреварите против Полска и Австрија

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски денеска го објави списокот на играчи за претстојните дуели со Полска и со Австрија.

Двете средби се од квалификациите за Европското првенство 2020 година. Натпреварите ќе се играат на 7 јуни против Полска и три дена подоцна со Австрија.

Ангеловски ги повика следниве фудбалери:

Голмани: Столе Димитриевски, Дејан Илиев и Дамјан Шишковски.

Одбрана: Стефан Ристовски, Висар Муслиу, Егзон Бејтулаи, Кире Ристевски, Дарко Велковски, Кристијан Тошевски и Ѓоко Зајков.

Среден ред: Енис Барди, Адријан Адеми, Бобан Николов, Езџан Алиоски, Ферхан Хасани, Елиф Елмас, Кире Маркоски и Марјан Радески.

Напад: Горан пандев, Илија Несторовски, Александар Трајковски, Крсте Велковски и Дарко Чурлинов.

Двата меча ќе се играат во Скопје на Националната арена „Тодор Проески“. 

 

 

 

0 Коментари

Остави коментари