Села: Во ДИК се прави изборен инжинеринг, Мицкоски прерано не праќа во опозиција

Лидерот на Алијансата на Албанците Зијадин Села за емисијата Трилинг вели дека со приговорите до ДИК се прави изборен инжинеринг од страна на ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ и Вреди со цел  да се намали бројот на пратеници на коалицијата предводена од ДУИ.

Села додава и дека Мицкоски прерано ги праќа во опозиција.