Села: Не поддржуваме Закон за СЈО со кој се штитат големи политички мечки
Foto

Села: Не поддржуваме Закон за СЈО со кој се штитат големи политички мечки

Јас би поддржал Закон кој нема за цел да амнестира некого, туку има за цел постепено да ги гради правото и правната држава.

Нема да поддржам Закон кој се крои за да се заштитат големи политички мечки во државава, вели Зијадин Села, претседател на Алијансата за Албанците во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

0 Коментари

Остави коментари