Села: ДУИ заминува во опозиција, демократијата ќе се врати кај Албанцитe
Foto

Села: ДУИ заминува во опозиција, демократијата ќе се врати кај Албанцитe

Премиер Албанец е последниот блеф на безидејниот Ахмети. Лидерот на Алијансата оценува дека интегративците се нервозни поради падот на рејтингот и влијанието на ДУИ. Во Трилинг интервју со Димитар Апасиев, шеф на македонската Левица, чија идеологија е негација на досегашните политики и одлуки. Трилинг ја тестираше и веројатноста за голема коалиција или концентрациона влада, ако не може да избере политичка влада во парламентот.

0 Коментари

Остави коментари