Седум повредени во девет сообраќајки во Скопје
Foto

Седум повредени во девет сообраќајки во Скопје

Седум лица  се полесно повредни во девет сообраќајни несреќи што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во четири сообраќајки причинета е само материјална штета.

Според полицискиот извештај, во изминатотот деноноќие санкционирани се 29 возачи што се движеле со поголема брзина од дозволеното, три возачи кои возеле под дејство на алкохол, пет возачи што возеле пред да се стекнат со правото за управување на моторно возило и еден возач почетник.

Исклучени од сообраќај биле и три нерегистрирани возила.

Изминатите 24 часа сообраќајната полиција издала 135 казни за непрописно паркирање, а со специјалното возило „пајак“ подигнати се 65 возила.

Полицијата санкционирала и четири возачи кои поминале крстосница на црвено светло и четворица за неправилно престројување.

 

0 Коментари

Остави коментари