Се преврте автобус во Германија, над 30 туристи од Полска настрадаа
Foto

Се преврте автобус во Германија, над 30 туристи од Полска настрадаа

Туристички автобус од Полска денеска излета од автопат во Германија и се преврте, при што настрадаа 32 лица.

Инцидентот се случил во раните утрински часови на автопат во близина на градот Хамбург.

Во автобусот се наоѓале вкупно 48 луѓе, а засега не е позната причината за несреќата, објавија германските медиуми.

0 Коментари

Остави коментари