СДСМ очекува на крајот на вториот круг да има повеќе градоначалници од ВМРО-ДПМНЕ
Foto

СДСМ очекува на крајот на вториот круг да има повеќе градоначалници од ВМРО-ДПМНЕ

Атмосферата во СДСМ не беше славеничка. На партиските фронтмени им стана јасно дека резултатите не се поволни за нив. По неколку славја на минатите изборни циклуси - сега е време за ставање на прстот на чело. Каде се погреши и како да се исправат грешките во следните две недели, за да СДСМ евентуално стаса до нерешено на локалните избори? Заев рече дека во бројки на граоначлници на крајот ќе бидат пред ВМРО-ДПМНЕ.. советничките листи пак веќе покажаа дека партијата е во заостанување.

0 Коментари

Остави коментари