Сампаоли може да ја предводи репрезентацијата на Колумбија
Foto

Сампаоли може да ја предводи репрезентацијата на Колумбија

Актуелниот тренерот на Атлетик Минеиро, Хорхе Сампаоли, наскоро може да го напушти тимот. Според „Глобал еспорте“, Колумбиската фудбалска федерација планира да му ја понуди на Сампаоли функцијата селектор на националниот тим.

Прелиминарните преговори веќе се направени меѓу страните, но 60-годишниот специјалист јасно стави до знаење дека сака да ја заврши сезоната во бразилскиот шампионат со цел да го одведе тимот до шампионската титула.

Неговиот тековен договор со клубот трае до крајот на 2021 година.

0 Коментари

Остави коментари