Роналдо за натпреварот против Уругвај: Ние сме обединети и фокусирани на патот кон нашата цел

Кристијано Роналдо ги искажа своите очекувања од натпреварот помеѓу Португалија и Уругвај од 2. коло на Светското првенство во Катар.

Португалецот напиша објава на своите социјални мрежи.

– Обединети и фокусирани. На патот кон нашата цел – напиша напаѓачот.

Натпреварот меѓу репрезентациите на Португалија и Уругвај ќе се одигра вечер со почеток во 20 часот.

Португалија со 3 бода го зазема првото место во групата Х, Уругвај е на третата позиција со 1 бод.