Роман Грожан останува без Ф1
Foto

Роман Грожан останува без Ф1

Возачот на Хас, Роман Грожан кој минатата недела се здоби со изгореници во несреќата во Бахреин кога му експлодира болидот, веќе објави дека нема да вози ни на последното гранпри во оваа корона-сезона во Формула 1, бидејќи му е завршен договорот со Хас и тој нема тим каде би возел, со тоа останува без Ф1.

Него го замени Пјетро Фитипалди во болидот на Хас, а од следната сезона овој тим ќе има нов двоец – Мик Шумахер и Никита Мазепин. 

0 Коментари

Остави коментари