Рекордни 38 поени на Букер сезонава за триумф на Феникс против Атланта
Foto

Рекордни 38 поени на Букер сезонава за триумф на Феникс против Атланта

Кошаркарот на Феникс санс, Девин Букер, ноќеска го предводеше својот тим до победа над Атланта (121:117).

Букер постигна рекордни 38 поени за него оваа сезона. За 34 минути игра тој реализираше 14 од 21 удари од поле, а исто така забележа шест скока и четири асистенции.

Феникс со биланс пет победи и три порази е на четвртото место во Западната конференција.

На другите натпревари во НБА-лигата одиграни ноќта сабота кон недела постигнати се следниве резултати:

Мајами – Јута 118:115

Чикаго – Филаделфија 105:114

Далас – Бостон 107:104

Портланд – Лос Анџелес лејкерс 105:90.

0 Коментари

Остави коментари