Реџепи експресно го заврши настапот на Игрите во Токио
Foto

Реџепи експресно го заврши настапот на Игрите во Токио

Македонската џудистка, Арбреша Реџепи по само една борба го заврши настапот на Олимписките игри во Токио. Таа рано утрово по македонско време загуби со ипон од претставничката на Велика Британија, Жил Челзи, во категоријата до 52 килограми.

0 Коментари

Остави коментари