Реал сo 2-0 ја реши Мајорка и се врати на врвот во Ла Лига
Foto

Реал сo 2-0 ја реши Мајорка и се врати на врвот во Ла Лига

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Рафаел Варан го одигра целиот натпревар од 31. коло од шампионатот на Шпанија против Мајорка (2:0). Оваа средба за Французинот стана 200-та во шпанскиот шампионат.

Фудбалерот во 2011 година се пресели во Реал Мадрид од Ленс.

Со освојувањето на трите бода Реал се врати на првото место на табелата со 68 бода.

На седум кола пред крајот на сезоната во Ла Лига, втора е Барселона исто така со 68 бода, но послаб биланс во меѓусебните дуели со Реал.

0 Коментари

Остави коментари