Реал го доби мадридското дерби и изби на втората позиција во Ла Лига
Foto

Реал го доби мадридското дерби и изби на втората позиција во Ла Лига

Реал Мадрид го Атлетико во градското дерби одиграно попладнево во рамките на 23.коло од шпанската Ла Лига и се искачи на втората позиција на табелата поминувајќи го денешниот ривал.

Стрелци на головите за „кралскиот клуб“ беа Казимиро, Серхио Рамос и Герет Бејл. Голот за домаќините го постигна Антоан Гриеман.

Со новите три бода, Реал стигна до 45 и се искачи на второто место на табелата. Атлетико остана н и сега е трет. Лидер е Барселона со  бода.

0 Коментари

Остави коментари