Реакција на СДСМ за обвинувањата за аферата „Броило“

Од владејачката СДСМ реагираат дека ВМРО-ДПМНЕ шири фабрикувани лаги кои како што велат ги демантираат сите официјални податоци.

Наместо да фабрикува невистини од СДСМ велат Лефков нека го повика Мицкоски да ја отстапи струјата од неговите хидроцентрали на граѓаните, а пратениците во Собранието да ги деблокираат законите за енергетиката.