Разбојници го изнесуваат сефот од маркетот во скопско Црниче, објавена снимка од грабежот на “Рептил”

Четири лица со автомобил влетале во маркет во Црниче и го одзеле сефот.

На социјалните мрежи се појави видео, на кое може да се види како и покрај вклучениот аларм, тие успеваат да го стават сефот во багажникот тргнуваат, но по пат сефот им паѓа на патот, па се враќаат и повторно го подигнаа внатре во возилото.

МВР вчера објави дека на 01.04.2024 во 03.58 часот во СВР Скопје било пријавено дека во маркет на подрачје на општина Кисела Вода во Скопје три лица извршиле „тешка кражба“, при што одзеле сеф.