Расте бројот на загинати во бомбашкиот напад во Египет
Foto

Расте бројот на загинати во бомбашкиот напад во Египет

При вчерашната експлозија на бомба поставена на пат во близина на Пирамидите од Гиза загинаа најмалку четири лица, соопшти египетското Министерство за внатрешни работи.

Инцидентот се случи кога автобус со туристи налетал на рачно изработена бомба поставена на пат.

На лице место загинаа двајца туристи од Виетнам, а во болница починаа туристичкиот водич и уште еден виетнамски турист.

При експлозијата повредени се 12 луѓе, меѓу кои и возачот на автобусот.

Се уште никој не презеде одговорност за нападот.

0 Коментари

Остави коментари