Раиконен: Чудно е да се вратиме на трки во сегашните услови
Foto

Раиконен: Чудно е да се вратиме на трки во сегашните услови

Пилотот на Алфа Ромео, Кими Раиконен го сподели своето мислење за почетокот на сезоната 2020 во Формула 1.

-Малку е чудно да се вратиме на трки под вакви услови, но јас сум сигурен дека штом ќе се бидеме зад воланот, веднаш ќе заборавиме на сите ограничувања и ќе размислиме како подобро да управуваме со нашата работа. Паузата ни даде можност да поминеме време со семејството, но сега е време да се фокусираме на работата, изјави Раиконен.

Сезоната 2020 од шампионатот во Формула 1 започнува со австриското Гран-при, што ќе се одржи наредниов викенд.

0 Коментари

Остави коментари