Работнички и Блокотехна во 17:30 ja почнуваат битката за трофејот во Купот на Македонија
Foto

Работнички и Блокотехна во 17:30 ja почнуваат битката за трофејот во Купот на Македонија

Тимовите на Работнички и Блокотехна вечерва ќе се соочат еден против друг вобитка за трофејот од кошаркарскиот Куп на Македонија.

Тимот од „Градски парк“ синоќа го совладаа ланскиот шампион МЗТ Скопје Аеродром по две продолженија, иако во текот на мечот имааи двоцифрена предност. Кошаркарите на Марин Докузовски на крајот славеа со 93:89.

Работнички вечерва ќе се обиде даго освои десеттиот тофеј од ова натпреварување.

Блокотехна во финалето пак ќе го бара првиот трофеј во Купот, откако во вчера славеше над Гостивар со 98:72.

Дуелот започнува од 17:30 часот.

0 Коментари

Остави коментари