Прва жртва на коронавирусот во Јапонија
Foto

Прва жртва на коронавирусот во Јапонија

Во Јапонија денеска е потврдена првата жртва на коронавирусот, изјави јапонскиот министер за здравство Кацунобу Като.

Тој истакна дека од последица на коронавирусот починала 80-годишна жена од округот Канагава, кој граничи со главниот град Токио.

Като ја соопшти информацијата на прес-конференција, без да изнесе повеќе детали.

0 Коментари

Остави коментари