Протести во шест градови против покачување на струјата
Foto

Протести во шест градови против покачување на струјата

Денеска попладне жителите на Скопје, Тетово, Гостивар, Струга, Дебар и Кичево излегоа на протест против поскапувањето на струјата.

Граѓаните бараат намалување на цената за 40 проценти, намалување на ддв од 18 на 5 проценти. Најавуваат дека протестите уште по масовно ќе продолжат се додека не се исполнат нивните барања со надеж дека нема да има потреба до радикализирање.

0 Коментари

Остави коментари