Пронајдена почината девојка, фрлена во пластична кеса
Foto

Пронајдена почината девојка, фрлена во пластична кеса

Машко лице вчера, во 16:05 часот, пријавило дека на патот кон село Горно Оризари, додека извршувал работни задачи во нива во близина на патот, пронашол црна вреќа, во која имало човечки труп, соопштуваат од МВР.

По наредба на јавен обвинител телото е пренесено во Судска медицина за понатамошна постапка. Утврдено е дека се работи за жена.

Засега непотврдените информации се дека се работи за девојката која била најдена во црна пластична кеса, а на нејзиното тело имало повреди од удари.

0 Коментари

Остави коментари