Променливо облачно време со умерен до засилен ветер од северен правец
Foto

Променливо облачно време со умерен до засилен ветер од северен правец

Времето денеска ќе биде променливо облачно со умерен до засилен ветер од северен правец, особено вдолж Повардарието. Попладне и во текот на ноќта претежно во северните делови ќе има повремен локален снег, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Минималната температура ќе биде во интервал од -5 до 3, а максималната ќе достигне од 3 до 12 степени.

Во Скопје, времето ќе биде претежно облачно со умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 1, а максималната ќе достигне 8 степени.

Во сабота ќе дува засилен северен ветер и ќе има повремени локални врнежи од снег. Потоа во следните денови времето ќе биде стабилно и суво, од понеделник со подолги сончеви периоди и со пониски утрински и дневни температури.

0 Коментари

Остави коментари