Променливо облачно со температура до 15 степени
Foto

Променливо облачно со температура до 15 степени

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаба магла по одделни котлини. Попладне облачноста ќе се зголеми и на места ќе има услови за слаб дожд.

Минималната температура ќе биде од -5 до +3, а дневната ќе се движи во интервал помеѓу 10 и 15 степени Целзиусови.

Во Скопје претпладне ќе има слаба магла, а во текот на денот ќе биде променливо облачно со слаб доумерен ветер. Температурата ќе се движи од -3 до +12 степени.

Утре и задутре се очекува слично време, а период на потопло време се очекува од четврток.

0 Коментари

Остави коментари