Продолжуваат натпреварите во Првата македонска фудбалска лига

По репрезентативната пауза, продолжуваат натпреварите во Првата македонска фудбалска лига.

Денеска е градското дерби во кое екипата на работнички ќе го пречека најтрофејниот македонски клуб Вардар. Лидерот Шкендија ќе се обиде да ја продолжи победничката серија против екипата на Брера од Струмица додека пак Шкупи во Куманово ќе биде домаќин на штипска Брегалница.