Продолжува амандманската расправа за предлог-буџетот за 2020
Foto

Продолжува амандманската расправа за предлог-буџетот за 2020

Во Собранието продолжuва расправата за амандамните на предлог-буџетот за следната година.

Ова е петто продолжение на седницата, која треба да заврши до крајот на неделава. Буџетот за следната година, според најавите на првиот парламентарец Талат Џафери би требало да биде на пленарна седница на 16 декември.

Власта го правда дека е развоен и се фокусира на човечкиот капитал,опозицијата пак обвини дека е проектиран за прибирање партиски гласови.

0 Коментари

Остави коментари