Продолжува агонијата на Манчестер јунајтед, пораз од Њукасл со 1-0
Foto

Продолжува агонијата на Манчестер јунајтед, пораз од Њукасл со 1-0

Манчестер јунајтед вечерва загуби од Њукасл со 1:0 во натпревар од 8. коло од Премиер лигата на гостински терен и падна на 12.позиција на табелата во Премиер лигата.

Стрелец на победничкиот погодок за домаќините беше Метју Лонштаф во 72. минута.

За Јунајтед ова беше трет пораз, додека Њукасл ја забележа само вторатата победа.

Со новите три бода, тимот од „Сент Џејмс Парк“ ја напушти „зоната на испаѓање“ и сега е на 16. место.

0 Коментари

Остави коментари