Продолжи црната серија на Голден стејт, седми пораз, овојпат од Њу Орлеанс
Foto

Продолжи црната серија на Голден стејт, седми пораз, овојпат од Њу Орлеанс

Шампионот во НБА лигата од пред две години, тимот на Голден стејт вориорс, ноќеска загуби на гостувањето кај Њу Орлеанс и го забележа седмиот пораз во низа.

За „воините“ ова беше вкупно 12 пораз оваа сезона на 14 одиграни натпревари по што се екипа со убедливо најслаб биланс во лигата.

Резултати на натпреварите одиграни ноќта меѓу недела и понеделник:

Мемфис – Денвер 114:131

Орландо – Вашингтон 125:121

Њу Орлеанс – Голден стејт 108:100

Лос Анџелес лејкерс – Атланта 122:101.

Во поредокот на Западната конференција води ЛА лејкерс со биланс 11-2 победи-порази, пред Хјусто со 10-3 и Денвер со 9-3.

На Исток лидер е Бостон со 10-2, пред Милвоки и Мајами со ефект 9-3.

0 Коментари

Остави коментари